Eliminacje do Mistrzostw Polski już za nami

17 KWIETNIA 2016

O godz. 9.00 rozpoczęły się rozgrywki w grupach. Losowanie składu grup dokonało się 6 lutego w Rawie Mazowieckiej u oo. Pasjonistów. W grupie A zagrały drużyny z parafii: Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, Św. Wawrzyńca w Sochaczewie, Żelaznej i Witoni. Grupa B to zespoły z parafii: Bełchów, Góra Św. Małgorzaty, Św. Karol Boromeusz w Żyrardowie, Lubochnia oraz Kutno – Dybów (gospodarz turnieju).

Do półfinałów awansowały: Żelazna i Łowicz oraz Żyrardów i Bełchów. W pierwszym meczu półfinałowym między Żelazną a Bełchowem walka była zacięta, ale to drużyna z Żelaznej wygrała 2:0. Drugi półfinał zakończył się skromnym zwycięstwem Żyrardowa nad Łowiczem 1:0.

Mecz o 3. miejsce był bardzo zacięty i na wysokim poziomie. I tu lepsza okazała się parafia J.Ch.D.P. w Łowiczu wygrywając z parafią z Bełchowa 2:1.

Mecz finałowy to dominacja drużyny z Żelaznej i fantastyczny popis ich zawodnika Piotra Jaworskiego, który jak się później okazało został zasłużenie piłkarzem turnieju. Finał wygrała parafia z Żelaznej, pokonując Żyrardowską parafię Św. Karola Boromeusza 5:2. Tym samym po raz pierwszy Żelazna została Mistrzem Diecezji w nowej kategorii i będzie reprezentować nas na Mistrzostwach Polski LSO w Rzeszowie.

A oto ostateczny wynik finałów:

1. Parafia Żelazna – Puchar Biskupa Łowickiego
2. Parafia Św. Karola Boromeusza w Żyrardowie – Puchar Wojewody Łódzkiego
3. Parafia J.Ch.D.P. w Łowiczu – Puchar Wójta Gminy Kutno
4. Parafia Bełchów – Puchar Marszałka Woj. Łódzkiego
5. Parafia MB Wspomożenie Wiernych w Kutnie – Dybów – Puchar Starosty Kutnowskiego
6. Parafia Św. Wawrzyńca w Sochaczewie – Puchar Posła na Sejm Grzegorza Schreibera
7. Parafia Witonia – Puchar Posła na Sejm Pawła Bejdy
8. Parafia Lubochnia – Puchar Senatora Przemysława Błaszczyka
9. Parafia Góra Św. Małgorzaty – Puchar Proboszcza ks. Ireneusza Chmielowskiego SAC

Oprócz nagród drużynowych, także przyznano nagrody indywidualne. I tak:

Najlepszy Strzelec – nagroda redakcji” Gościa Niedzielnego” – Daniel Tyll z Żyrardowa
Najlepszy Bramkarz – Nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Kutno – Kamil Krawczyk z Łowicza
Najlepszy Piłkarz – Nagroda Radia Victoria – Piotr Jaworski z Żelaznej

Dekoracji zawodników i poszczególnych drużyn dokonali:
Proboszcz parafii w Kutnie – Dybów
ks. Ireneusz Chmielowski SAC, Proboszcz Strzegociński ks. Zbigniew Strzałkowski, p. Jerzy Bryła – Wójt Gminy Kutno, Dyrektor Biura Senatorskiego w Łęczycy p. Sylwia Prażnowska (delegatka senatora Przemysława Błaszczyka), Przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu p. Michał Trzoska (delegat posła na Sejm RP Grzegorz Schreiber), a w imieniu Łódzkiego ZPN – p. Marcin Pionko. A także Starosta Kutnowski p. Krzysztof Debich, Przewodniczący Rady Gminy Kutno p. Dariusz Mroczek, Dyrektorzy ZS w Gołębiewku Nowym p. Paweł Józwiak i p. Zbigniew Wiwała oraz przedstawiciele firm sponsorujących XII GP LSO Diecezji Łowickiej.

Bardzo dziękuję za bezcenną i nieocenioną pomoc w organizacji: Księdzu Dziekanowi Ireneuszowi Chmielowskiemu SAC i Panu Wójtowi Gminy Kutno Jerzemu Bryle oraz
Ks. Adamowi Izdebskiemu SAC wraz z gronem pedagogicznym w Zespole Szkół w Gołębiewku Nowym.

ks. Sebastian Antosik – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców

Tym samym Diecezję Łowicką na Mistrzostwach Polski w Rzeszowie reprezentować będą ministranci i lektorzy z parafii:
Kategoria ministrant: Parafia Sadkowice
Kategoria lektor młodszy:Parafia Regnów
Kategoria lektor starszy: Parafia Żelazna

Więcej o Mistrzostwach Polski an stronie internetowej: www.mistrzostwalso2016.pl