W Rawie wiele się dzieje

14 MARCA 2016

1. WIECZÓR UWIELBIENIA

Nasze wspólne świętowanie tego radosnego wydarzenia rozpoczęło się Eucharystią o godz. 18.00. Celebrowali ją ks. Artur Stań, ks. Jarosław Wypchło oraz ks. Jakub Świerczyński, który wygłosił kazanie. Na spotkanie dotarła nie tylko młodzież z Rawy, ale także m. in. z Lubochni, Nowego Miasta, Kutna, Skierniewic, Głowna, za co bardzo dziękujemy. Po mszy św. nastąpiło uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, którego dokonał ks. Radosław Czarniak – opiekun Rejonu rawskiego ŚDM. Radość z obecności Pana wśród nas wyraziliśmy poprzez śpiew i modlitwę. Trzy osoby wygłosiły wzruszające świadectwa wiary związane z ich uczestnictwem w rekolekcjach „Młodzi na Maxa”. Po zakończeniu modlitwy wszyscy udaliśmy się na słodką agapę do hallu Miejskiej Biblioteki dla Dzieci. To było niezwykłe wydarzenie i już nie możemy się doczekać kolejnego uwielbienia, które postaramy się wkrótce zorganizować. „Bo gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w imię Moje, tam jestem wśród nich” (Mt. 18,20). Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego niezwykłego spotkania z Panem Jezusem.

2 RAWSKI DZIEŃ TRZEŹWOŚCI

Podczas Mszy św. o 8.45 modliliśmy się o trzeźwość oraz uwolnienie od nałogów. Była modlitwa, świadectwa dane przez członków Grupy AA z Koluszek „Ostoja” oraz dotykający serc śpiew jednego z gości. Było to już kolejne spotkanie w ramach organizowanego od kilku lat Rawskiego Dnia Trzeźwości. Spotkaniom patronuje Burmistrz Rawy Mazowieckiej wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Rawskimi Parafiami.Podobne Msze św. odbyły się również w dwóch pozostałych parafiach rawskich.

3 MSZA Z „MIGANIEM”

W minioną niedzielę w naszym kościele spotkały się o 15.00 osoby głuchonieme z Rawy Mazowieckiej i pobliskich terenów. Po spowiedzi uczestniczyły one w specjalnej Mszy świętej, którą sprawował w języku „migowym” ks. Jarosław Wypchło z pobliskiej Lubochni.Później w sali oazowej odbyło się spotkanie przedświąteczne przy „święconym jajeczku” i ciastach, przygotowanych przez parafię. Goście mogli sobie spokojnie porozmawiać „migając. Takie spotkania odbywają się w naszej parafii już od kilku lat z okazji świąt wielkanocnych oraz przed Bożym Narodzeniem.

ks. Bogumił Karp