Rawscy Skauci w drodze na Eurojam-2014

31 LIPCA 2014

Na zielonych polach pod Saint-Evroult-Notre-Dame-du-Bois – miejscowości leżącej w historycznym regionie Normandii, młodzi Skauci spotkają się ze swoimi rówieśnikami z 20 różnych krajów Europy i Ameryki Północnej, aby wspólnie rozmawiać, zawiązywać przyjaźnie, rywalizować – słowem aktywnie spędzać czas. Szacuje się, że w tym „europejskim Jamboree” weźmie udział ok. 10 000 przewodniczek i skautów z 20 krajów. Z Rawy Mazowieckiej udało się na to spotkanie 48 skautów. Ich pobyt potrwa od 3 do10 sierpnia.

Mszy św. przewodniczył ks. Bogdan Skóra, który jako opiekun duchowy wyjechał ze skautami. Razem z nim modlili się ks. Dziekan Bogumił Karp oraz ks. Łukasz Szczepański – wikariusz z parafii na Sójczym Wzgórzu.

ks. kan. Bogumił Karp, zdjęcia – archiwum parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej