Parafialny festyn Bełchowskie Familijki

4 CZERWCA 2014

Już podczas pierwszej edycji przed 3 laty przyciągnął tłumy. Do Bełchowa przyjechali wtedy mieszkańcy Skierniewic i Łowicza. Także i w tym roku przykościelny plac tętnił życiem, choć mało brakowało, a festyn nie odbyłby się. Koszt organizacji jest wysoki i miejscowa parafia św. Macieja nie dałaby rady go pokryć z własnych pieniędzy. Ale od czego są członkowie rady parafialnej? Przy pomocy osób, którym zależało na festynie, udało się znaleźć sponsorów. Dzięki czemu znów można było mile spędzić niedzielne popołudnie.

Szczególnie najmłodsi korzystali z różnych atrakcji. Z myślą o nich przygotowano quizy, konkursy, dmuchaną zjeżdżalnię, zawody sportowe. Organizatorzy zapewnili najmłodszym także bezpłatny posiłek. Starsi mogli wykazać się w przeciąganiu liny i rzucie piłką lekarską. W kategorii kobiet rywalizowały panie z kół gospodyń wiejskich. O zwycięstwo wśród mężczyzn walczyli strażacy z OSP. Dla najlepszych czekały nagrody, a kto miał szczęście w loterii, cieszył się z tabletu, telewizora czy roweru.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia – Archiwum parafii Bełchów