435. Tydzień modlitw o powołania

17 MAJA 2014

Dziękujemy Panu Bogu za sympozjum, które odbyło się w naszym Seminarium, za czuwanie powołaniowe w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu i otwartą przy tej okazji wystawę powołaniową ss. Apostolinek, za niedzielę powołaniową, podczas której klerycy rozjechali się na różne parafie naszej diecezji i tam posługiwali we wspólnotach lokalnych. O tych wszystkich wydarzeniach pisaliśmy na bieżąco i można powiedzieć, że było o nich to tu, to tam, nieco słychać.

Ale przecież w Bożej ekonomii niemniej ważna, a może tak naprawdę najcenniejsza jest ta modlitwa cicha, ukryta przed światem, o której nikt nie wie, nie wspomina. Dlatego pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy w swoje codzienne modlitwy włączają intencję o powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji. Ta świadomość powołaniowa jest bezcenna. To dzięki niej, jako wspólnota wierzących nabieramy wewnętrznego przekonania, że kapłan w dzisiejszym świecie jest niezbędny, że nikt i nic jego posługi nie może zastąpić. A modlitwa o powołania utwierdza nas w tym, że jesteśmy powołani do modlitwy. Dziękujemy za każdy różaniec, akt strzelisty, modlitewną pamięć. Za to wszystko, co jest szczere przed Bogiem i czynione z miłości do Niego i Jego Kościoła. Nasze powołania zawierzamy Tej, która jest naszą patronką – Najświętszej Maryi Pannie Niepokalanej.

Na koniec dołączamy ostatnią część krótkiej refleksji powołaniowej ks. bpa Marka Solarczyka (za materiał dziękujemy Radiu Victoria).