Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII w Diecezji Łowickiej

1 MAJA 2014

M.in. mieszkańcy Kutna oglądali uroczystość kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII na telebimach. To wydarzenie poprzedziła Msza św. polowa na Palcu Wolności. W organizację uroczystości zaangażowały się władze miasta i kutnowskie parafie.

O 9.00 na palcu odprawiona została Msza św. polowa, której przewodniczył ks. Stanisław Pisarek, dziekan i proboszcz parafii św. Wawrzyńca. Koncelebrowali ją proboszczowie pozostałych kutnowskich parafii. O oprawę muzyczną Eucharystii zadbał Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. W czasie rozdawania Komunii św. kapłanom towarzyszyli harcerze Hufca ZHP Kutno niosąc flagi polskie i papieskie.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.