148. Czas Wielkiego Postu

17 LUTEGO 2010

W Środę Popielcową nasza wspólnota uczestniczyła we Mszy świętej sprawowanej w łowickiej katedrze przez J. E. Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę.

Wyjątkowo w tym roku rekolekcje wielkopostne zaczynamy w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu a nie jak zazyczaj w popielec. Spowodowane jest to tym, że w czwartek 18 lutego odbywa się w kaplicy seminaryjnej nabożeństwo pokutne dla księży z naszej diecezji.

Czas Wielkiego Postu to także czas praktyk duszpasterskich dla naszych diakonów. I tak diakon Piotr Rudnicki odbywa swoją praktykę w parafii p. w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, diakon Józef Petrynowski w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie a diakon Paweł Muranowicz w parafi św. Stanisława biskupa i męczennika w Skierniewicach.