Rawskie Dni Muzyki Klasycznej „Anielskie Brzmienie”

23 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

ZAPRASZAMY NA RAWSKIE DNI MUZYKI KLASYCZNEJ ANIELSKIE BRZMIENIE

Zapraszam szczególnie na koncert w naszym kościele – po raz pierwszy w Rawie Maz. będzie można usłyszeć grę na harfie.

Dziękuję Panu Dyrektorowi MDK za zorganizowanie wydarzenia.

Tekst: ks. Bogumił Karp

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. RDMK to wydarzenie, które takie doznania oferuje, a jego kolejna odsłona – jak zwykle w ostatni weekend września. Zapraszamy!

SOBOTA Viva Italia – to propozycja sobotniego koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury – 24 września, godz. 18:00

To będzie prawdziwa muzyczna uczta! Na naszej scenie wystąpi niesamowity, charyzmatyczny duet – tenor Ivo Orłowski oraz skrzypek Mariusz Kielan. Warto spędzić ostatnią sobotę września właśnie u nas.

NIEDZIELA  Anielskie brzmienie harfy i fletów – to propozycja niedzielnego koncertu w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej – 25 września, godz. 19:00, wstęp wolny!

Specjalnie dla rawskiej publiczności – trio! Małgorzata Zalewska to jedna z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (harfa współczesna celtycka, harfa elektryczna i barokowa arpa doppia). Agata Długosz i Łukasz Długosz to uznani fleciści. Posłuchaj jak wspaniale współgrają te instrumenty! Z zaproszenia można skorzystać bezpłatnie. Koncert rozpocznie się po wieczornej mszy w najstarszy rawskiej świątyni.

Program:

Léo Delibes (1936-1891) – Duo des fleurs na 2 flety i harfę

Bernard Andres (*1941) – Algues na flet i harfę

Adam Wesołowski (*1980) – Kołysanka na flet i harfę

Philippe Gaubert (1879-1941) – Divertissement Grec 2 flety i harfę

Johannes Donjon (1839-1912) – Rossignolet na flet i harfę

Johannes Donjon (1839-1912) – Pan! na flet i harfę

Tadeusz Paciorkiewicz (1916-1998) – Improwizacja na harfę solo (prezentacja instrumentu)

Ennio Morricone (1928-2020) – Gabriel’s Oboe na 2 flety i harfę

Astor Piazzolla (1921-1992) – Oblivion na 2 flety i harfę