Nowy orędownik w kutnowskiej parafii

12 SIERPNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Wawrzyńca w Kutnie podczas uroczystości odpustowych, którym przewodniczył biskup ordynariusz łowicki, zostały wprowadzone relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Przy stole eucharystycznym z hierarchą stanęli okoliczni proboszczowie i kapłani. W liturgii uczestniczyli także: Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna, Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno, strażacy i kolejarze, siostry zakonne, przedstawiciele wspólnot i wierni. W modlitwach pamiętano o siostrach Agnieszce i Annie, pasjonistkach, które zostały ranne w wypadku autokaru na Chorwacji.

Suma miała szczególną oprawę muzyczną. Swoim śpiewem uświetnili ją uczestnicy Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych, które po raz 14. odbyły się w Kutnie pod kierunkiem Anny Jeremus-Lewandowskiej, profesor Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Po Eucharystii rozpoczęła się procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Ostatnim akordem świętowania był koncert.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl