Zaproszenie na 367. Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

6 MAJA 2022
ks. Łukasz Antczak

30 maja (w poniedziałek) Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu, rozpocznie się 367 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka, wchodzi do Częstochowy 04 czerwca, powrót autokarem 05 czerwca. Wpisowe wynosi 50 zł. Na pielgrzymkę, będzie się można zapisać na szlaku pielgrzymim.
Łowicka Tradycyjna Pielgrzymka Piesza nazywana jest przez O. Paulinów „Jaskółką” pieszego pielgrzymowania, rozpoczyna bowiem piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę. Jako pierwsza w roku wchodzi na Jasną Górę zawsze na Uroczystość Zesłania Ducha św. Łowicka Pielgrzymka wyruszyła pierwszy raz w 1656 roku, po cudownej obronie Jasnej Góry i tak bez przerwy pielgrzymują pątnicy po dzień dzisiejszy.
Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”
Podczas pielgrzymki będziemy szczególnie prosić Boga o dar pokoju dla świata. Całym sercem zachęcam do udziału w pielgrzymce pielgrzymowania.

Przewodnik 367 Pieszej Pielgrzymki Łowickiej

Ks. Wiesław Frelek