Trzy trasy, jedna intencja

11 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Po raz piąty z parafii św. Barbary w Głownie wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Pierwszy etap z wiernymi pokonał bp Andrzej F. Dziuba.

W tym roku po raz kolejny na szlak wyruszyli pątnicy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. Przybyło tras, kilometrów i osób podejmujących wyzwanie. W tym roku do własnych intencji każdy z pątników dodał tę o pokój w Ukrainie.

Głowieńska EDK rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem pasterza diecezji.

Podczas Eucharystii biskup poświęcił drewniane krzyżyki, które uczestnicy zabrali ze sobą. Każdy otrzymał też specjalne błogosławieństwo biskupie zapisane na obrazku. Pielgrzymi mieli do wyboru 3 trasy na: 30, 40 i 50 km.

Po Mszy św. na Ekstremalną Drogę Krzyżową z wiernymi wyruszył biskup ordynariusz, który swoje wędrowanie zakończył w kaplicy szpitalnej pw. św. Rity.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl