Kutno. Trzeźwe pląsy

17 LUTEGO 2020
Krzysztof Zwoliński

Po raz 9. w Kutnie odbył się Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. Około 170 osób z różnych wspólnot parafialnych przez całą noc z 15 na 16 lutego bawiło się w rytmie dobrze znanych przebojów dyskotekowych i ewangelizacyjnych. Impreza odbywała się pod hasłem: „Radość w trzeźwości”.

Idea organizowania rodzinnych bali bez procentów wyszła od ks. Mirosława Romanowskiego, proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Pierwszy bal zorganizowano w remizie strażackiej. I już wtedy wydarzenie było strzałem w dziesiątkę. Z roku na rok przybywało chętnych i pomysłów na świetną zabawę i nowe atrakcje. Nie inaczej było i w tym roku. W kilka dni po podaniu informacji o zapisach wyprzedały się wszystkie bilety.

Głównym organizatorem byli parafia, członkowie grupy Odnowy w Duchu Świętym „Głos Wołającego na Pustyni”, członkowie Equipes Notre-Dame, Domowego Kościoła i Ekipy Ewangelizacyjnej św. Jana. Na czele komitetu organizacyjnego stanęli Anna i Łukasz Królowie.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.