Nabożeństwo Fatimskie w Bobrownikach

15 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

W Bobrownikach rozpoczął się cykl nabożeństw fatimskich. W tym roku prowadzi je ks. Mariusz Szmajdziński, znany biblista.

W 2002 r. parafia Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach przeżywała nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej i od tej pory regularnie od maja do października nabożeństwa fatimskie odbywają się każdego 13. dnia miesiąca.

W tym roku ks. Piotr Sapiński, proboszcz wspólnoty, zaprosił do prowadzenia nabożeństw ks. Szmajdzińskiego. Gość nie przyjechał sam. Razem z nim przybyła grupa 30 jego parafian z Boczek Chełmońskich.

Ks. Szmajdziński rozpoczął także głoszenie comiesięcznych katechez „Kobiety Starego Testamentu figurą Maryi – Matki Zbawiciela”. Pierwsza traktowała o Sarze, żonie Abrahama, jako zapowiedź Maryi, Matki Łaski Bożej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Bobrowniki