429. X Diecezjalne Czuwanie Powołaniowe w Łowiczu

11 MAJA 2014
admin

Całej modlitwie przewodniczył ks. bp Andrzej F. Dziuba. Obecny wśród nas był także bp senior Alojzy Orszulik. Po przywitaniu zebranych przez ks. rektora Sławomira Wasilewskiego, prowadzenie przejęła s. Anna Maria – apostolinka, animując całość czuwania. Jako że młodzież z różnych zakątków diecezji zgromadziła się w parafii Maryjnej, to nie mogło zabraknąć odniesienia do Maryi. W swoich rozważaniach i modlitwie skoncentrowaliśmy się na trzech „Tak” Maryi – w Nazarecie podczas zwiastowania, na Golgocie pod Krzyżem i w Wieczerniku we wspólnocie z Apostołami, z całym Kościołem. Po odczytaniu odpowiednich fragmentów Pisma św. przywołujących wspomniane trzy wydarzenia z życia Maryi, posłuchaliśmy świadectw i refleksji powołaniowych. Jak rozeznawać razem z Maryją swoją drogę życiową powiedział nam ks. Grzegorz Cieślak, prefekt naszego WSD. Bardzo osobiście wybrzmiały świadectwa własnego powołania ks. Sylwestra Bernata i s. Laurencji – niepokalanki.

Potem wpatrywaliśmy się w Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie; każdy też mógł podejść i powiedzieć swoje osobiste „Tak” Jezusowi. Jako element tego gestu wszyscy zbliżający się do ołtarza mogli zabrać obrazek ze specjalną modlitwą. Modliliśmy się także za wszystkie rodzaje powołań w Kościele. Na koniec modlitwy ks. bp Andrzej F. Dziuba pobłogosławił zebranych Najświętszym Sakramentem i zapowiedział, że kolejne czuwanie odbędzie się…
W parafii o tym samym wezwaniu…
W mieście na S…
W parafii, której ks. Proboszcz jest obecny wśród nas…
Aż wreszcie usłyszeliśmy – w par. p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie.

Po dwóch godzinach czuwania byliśmy trochę zmęczeni, ale radośni i świadomi tego, że Duch Boży był pośród nas, i że żal będzie się rozstawać. Tym milej było nam skorzystać z zaproszenia ks. Adama Domańskiego, proboszcza miejscowej parafii, który zachęcił wszystkich do pozostania na agapie – czyli na dobrym jedzeniu, przygotowanym przez ks. Proboszcza, Radę Parafialną i parafian. Na wielkiej gościnności ks. Proboszcza i parafian nie zawiedliśmy się. Solidnie posileni, jeszcze trochę mogliśmy pobyć razem, dzielić się swoimi wrażeniami i nawiązać nowe kontakty.

Przybyli mogli także obejrzeć specjalną wystawę powołaniową, którą poświęcił ks. bp Andrzej F. Dziuba, a przygotowaną przez ss. apostolinki. Wystawa ta będzie otwarta przez cały tydzień na sali teatralnej przy kościele parafialnym na Korabce.

Wszystkie wspomniane wydarzenia stanowią preludium, pewne wprowadzenie do Tygodnia modlitw o Powołania, który właśnie dziś się rozpoczął. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych. Bóg czeka na ich „Tak”. Wspierajmy ich decyzję i prośmy, by wytrwali do końca na raz obranej drodze.

Dzięki życzliwości Radia Victoria dołączamy w tym tygodniu codzienną refleksję powołaniową ks. bpa Marka Solarczyka, biskupa pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej.

Podobne