316. Majowy dzień skupienia

22 MAJA 2013

Tematem przewodnim tego dnia była metoda modlitwy Słowem Bożym – Lectio Divina. Nasze skupienie rozpoczęliśmy jutrznią, następnie odbyły się dwie bardzo ciekawe konferencje. W pierwszej z nich ks. Zdzisław przedstawił się i opowiedział o swojej dotychczasowej działalności duszpasterskiej, jak również o powołaniu do posługi ojca duchownego w Seminarium warszawskim. Następna konferencja była poświęcona tematowi medytacji metodą Lectio Divina.

Po południu w godzinie miłosierdzia odbyło się nabożeństwo pokutne, które prowadził ks. Zdzisław, następnie mieliśmy okazję, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Przez całe popołudnie mieliśmy również możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po adoracji, o godzinie 17:00 w naszej seminaryjnej kaplicy była sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem ks. Zdzisława, która oficjalnie zakończyła dzień skupienia.

Ten dzień, dzięki ciekawej postaci ks. Zdzisława, jak również niecodziennym treściom, jakie nam przekazał, na długo pozostanie w naszej pamięci.

al. Paweł Gontarz