259. ŚWIĘCENIA DIAKONATU

12 MAJA 2012

Na diakonów zostali dziś wyświęceni:

Sebastian ANTOSIK
z parafii p.w. Świętego Ducha w Łowiczu

Piotr JAROTA
z parafii p.w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie

Mateusz PODKOWIŃSKI
z parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą

Michał SZKUPIŃSKI
z parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach

Jakub Daniel ŚWIERCZYŃSKI
z parafii p.w. św. Michała Archanioła w Inowłodzu.

W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyli rodzice wyżej wymienionych alumnów, członkowie rodzin, przyjaciele, księża proboszczowie, wikariusze, siostry zakonne oraz pozostali wierni, którzy – zgodnie z prośbą wyrażoną przez dzisiejszego szafarza sakramentu święceń – chcieli „podtrzymywać ręce” biskupa w modlitwie najpierw nad kandydatami do diakonatu, a potem razem z nowymi diakonami.

Dla naszej wspólnoty seminaryjnej dzisiejsza sobota była bardzo radosnym świętem. Cieszymy się szczęściem i radością nowych diakonów – naszych braci. Pamiętamy też, że posługa diakona jest służbą, w którą wpisana jest nie tylko radość, ale również trud, wyrzeczenie, poświęcenie oraz dźwiganie krzyża. Dlatego też modlitewnie nadal towarzyszymy „świeżym” diakonom we wszystkich tajemnicach ich posługiwania i wciąż otaczamy ich naszą modlitwą.