24. Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli

25 WRZEśNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 23 września 250 pedagogów wzięło udział w corocznej pielgrzymce. W tym roku trasa wynosiła 12 km i prowadziła z parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Sierzchowach do parafii Świętej Małgorzaty, dziewicy i męczennicy w Czerniewicach.

Nauczyciele wędrowali pod hasłem: „Katecheta w rodzinie, katecheza rodzinna”. W drodze pątnikom towarzyszyli uczniowie, a także kapłani związani z Wydziałem Nauki Katolickiej łowickiej kurii: ks. Sławomir Sobierajski, ks. Roman Sękalski oraz ks. Jacek Zieliński, który wygłosił w czasie drogi konferencję. Podczas drogi do wędrujących dołączyli łowiccy biskupi. Najpierw bp Wojciech Osial, potem także biskup ordynariusz Andrzej. F. Dziuba.

W konferencji ks. J. Zieliński podkreślał, że największy wpływ na wychowanie do wiary mają rodzice. Niestety ci z powodu zabiegania coraz trudniej znajdują czas na bycie ze swoimi dziećmi.

Doroczne pielgrzymowanie zakończyła Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Dziuba. Po nabożeństwie katecheci i nauczyciele zwiedzili drewniany zabytkowy kościół św. Andrzeja Boboli w Czerniewicach.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl