Halowy turniej piłki nożnej w Rawie Mazowieckiej

13 PAźDZIERNIKA 2013

W sobotę 12 października w rawskiej hali Milenium zmagania drużyn ministranckich trwały aż do wieczora. Zanim przystąpiono do rozgrywek uczestnicy turnieju stawili się rano na Mszy św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Homilię wygłosił kapelan sportu diecezji łowickiej ks. Łukasz Antczak. Po Eucharystii przyszedł czas na piłkarskie emocje. W trzech kategoriach: podstawówka, gimnazjum i open rywalizowano o puchar proboszcza parafii jubileuszowego kościoła ks. Bogumiła Karpa. Gościnnie wystąpiły zespoły dziewcząt, wywołując aplauz na widowni.

W kategorii podstawówka najlepsi okazali się ministranci z parafii Nawiedzenia NMP z Regnowa, w kategorii gimnazjum – z parafii św. Karola Boromeusza z Żyrardowa, a w kategorii open – zespół parafii św. Macieja z Bełchowa.

Więcej o turnieju na stronie „Gościa Niedzielnego” – wydanie łowickie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji „Gościa Niedzielnego”.