Żyrardów. Dzień skupienia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej

24 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Tuż przed wakacjami członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się na modlitwie i ostatnich ustaleniach przed czasem rekolekcji i kolejnych etapów formacji. Podczas spotkania wybrane małżeństwa zostały włączone do stałej formacji w ramach kręgów Domowego Kościoła istniejących w diecezji.

Tym razem w parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie członkowie Ruchu Światło–Życie diecezji łowickiej spotkali się na współnej modlitwie. To jedno z pierwszych liczniejszych spotkań po okresie izolacji wywołanym pandemią.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i modlitwą do Ducha Świętego, którą poprowadził moderator diecezjalny ks. Sylwester Bernat. W formację Ruchu Światło–Życie w diecezji zaangażowane są także siostry niepokalanki, które poprowadziły Koronkę do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważaniami na podstawie Dzienniczka św. s. Faustyny.

Mszę Świętą zakończyło prymicyjne błogosławieństwo, którego udzielił ks. Hubert Siepert.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie lowicz.gosc.pl