ZIMOWA OAZA EWANGELIZACJI RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

31 STYCZNIA 2023
ks. Roman Sękalski

Młodzież Diecezji Łowickiej Ruchu Światło-Życie z ks. Markiem Wyszomierskim SDB przeżywała swoje rekolekcje ewangelizacyjne (Oaza zimowa, 23-28.01.2023) w Ochotnicy Dolnej w Górach Gorcach. Przyjechaliśmy grupą 30 osób z Żyrardowa, Międzyborowa, Kurdwanowa, Jesionki, Kozłowa Biskupiego, Mikołajewa, Nieborowa, Woźniakowa, Kutna, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i Lubochni.
Tematem rekolekcji ewangelizacyjnych było: „Życie w świetle”. Podczas konferencji, spotkań w grupach i rozważania Słowa Bożego poznawaliśmy „Bożą miłość i Jego plan zbawienia wobec każdego człowieka”.
W drodze na rekolekcje nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, a wracając modliliśmy się przed cudownym wizerunkiem Królowej Polski na Jasnej Górze.
Na rekolekcjach oprócz spotkań modlitewnych i formacyjnych nie brakowało nam energii na wspólne śpiewanie, zabawy, spacery, ognisko i „sporty zimowe”. Bardzo ważnym wydarzeniem była też pielgrzymka do Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem.
Do domów rodzinnych i naszych wspólnot parafialnych wracamy przemienieni. Chcemy teraz, aby treści które poznaliśmy i zdobyte doświadczenie przyniosły dobre owoce w naszym codziennym życiu.

Ks. Marek Wyszomierski SDB i młodzież oazowa z Diecezji Łowickiej