Zawiadomienie o uroczystościach pogrzebowych śp. bpa Tadeusza Zawistowskiego

1 CZERWCA 2015

Dnia 1 czerwca 2015 r. o godz. 2.00 w nocy, w szpitalu w Łomży w wieku 85 lat, w 60. roku kapłaństwa, w 42. roku biskupstwa, odszedł do domu Ojca Biskup Senior Tadeusz Józef Zawistowski.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Dnia 4 czerwca br. (czwartek) wystawienie trumny z ciałem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny) od godz. 16.00. O godz. 19.00 Msza św. w intencji śp. zmarłego Biskupa w kościele seminaryjnym pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 czerwca br. (piątek) Eksporta do katedry łomżyńskiej o godz. 10.30. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Józefa Michalika, homilię wygłosi Biskup Senior Stanisław Stefanek. Po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego do kościoła parafialnego w Sztabinie (diecezja ełcka). O godz. 16.00 w kościele parafialnym w Sztabinie zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura, homilię wygłosi Biskup Senior Antoni Dydycz. Ciało śp. Biskupa Tadeusza Józefa Zawistowskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Sztabinie.

Śp. Biskupa Tadeusza Józefa Zawistowskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy Księży Kardynałów, Arcybiskupów i Biskupów oraz kapłanów i wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych i o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”

+Janusz Stepnowski
Biskup Łomżyński

Łomża, dnia 1 czerwca 2015 r.