Zasłuchani w słowa Boga

21 KWIETNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Trwa XIII Tydzień Biblijny. Od Niedzieli Biblijnej duszpasterze zachęcają wiernych do codziennych spotkań ze słowem Bożym.

W wielu parafiach przy ołtarzu wystawiano egzemplarze Biblii. Tak było m.in. u św. Jakuba w Głownie, gdzie wyłożono kilka egzemplarzy Pisma Świętego w różnych przekładach, a nawet pergamin, z którego modlono się w synagodze.

– W tym słowie jest potężny dynamizm, potężna zakodowana moc duchowa. Trzeba przyłożyć ucho, serce, wiarę, żeby ta moc nas wewnętrznie odżywiała, ożywiała – tłumaczył w niedzielę ks. Stanisław Banach, proboszcz parafii św. Jakuba w Głownie.

W parafii św. Barbary w Głownie po raz pierwszy zorganizowano Parafialny Maraton Biblijny. – Na pomysł jego przeprowadzenia wpadliśmy w tygodniu poprzedzającym Niedzielę Biblijną. Poprzez parafialnego Facebooka zapraszaliśmy wiernych do wybierania godzin do czytania – wyjaśnia ks. Zbigniew Kielan.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.