Zaproszenie na wydarzenia w ramach Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie

15 LISTOPADA 2022
ks. Roman Sękalski

Święty Jan Paweł II w 1985 roku zainicjował niezwykłe wydarzenie – Światowe Dni Młodzieży. Wiedział doskonale, że młodzi ludzie są przyszłością Kościoła i świata. Spotkania te organizowane są corocznie nieprzerwanie już ponad 30 lat. Co kilka lat przybierają one charakter międzynarodowego spotkania, podczas którego młodzi ludzie, z różnych stron świata, spotykają się z papieżem, aby kształtować swoje serca w duchu wartości chrześcijańskich. Takie międzynarodowe spotkanie będzie miało miejsce już w przyszłym roku w Lizbonie w Portugalii.

W pozostałe lata ŚDM organizowane są lokalnie przez Kościoły partykularne, czyli diecezje. Diecezja Łowicka również włącza się aktywnie w tę formę troski o młode pokolenie i organizuje specjalne wydarzenie adresowane do młodzieży. Tegoroczną „stolicą” Młodych Diecezji Łowickiej wybierających się na diecezjalne Światowe Dni Młodzieży jest miasto Sochaczew. Wraz z Sochaczewskim Centrum Kultury oraz Parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które współorganizują to wielkie święto młodzieży, przygotowaliśmy szereg atrakcji dla młodych. Są to m.in.: warsztaty o relacjach, koncert Pawła [Chusti] Chustaka, który przed laty śpiewał w zespole Stróże Poranka, wspólna rekreacja, świadectwo małżeństwa i rodziny, wspólna modlitwa i Eucharystia.

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży są naszym bezpośrednim przygotowaniem do przyszłorocznego spotkania z papieżem.  Bądźmy razem #wdrodzedoLizbony!