Zaproszenie na Konferencję prasową w dn. 18 marca br. o godz. 12:oo

15 MARCA 2022
ks. Zbigniew KIELAN

P.T. Dyrektorzy, Reporterzy, Dziennikarze

w najbliższym czasie przypada jubileusz 30-lecia powołania do istnienia Diecezji Łowickiej. Uroczystościom związanym z tym wydarzeniem będzie towarzyszyło otwarcie krypt prymasowskich w podziemiach Bazyliki Katedralnej w Łowiczu oraz liturgiczny obrzęd przeniesienia zmarłych prymasów do nowych krypt – potocznie zwany „ponownym pogrzebem prymasów”.

25 marca br., w dzień święta Diecezji Łowickiej, na Mszy Świętej o godz. 12:oo razem z Księżmi Biskupami, zaproszonymi gośćmi i zgromadzonymi wiernymi, będziemy dziękować Bogu za dobro jakie się dokonało na przestrzeni minionych lata jej istnienia. Ten dzień będzie także dobrą okazją do przypomnienia historii Łowicza i dawnej kolegiaty oraz historii ośmiu Arcybiskupów Gnieźnieńskich Prymasów Polski. Świętowanie jubileuszu połączone z możliwością zwiedzania krypt będzie trwało również 26 marca od godz. 11:oo.

W związku z powyższym pragnę przekazać Państwu zaproszenie na konferencją prasową, w czasie której Komitet Organizacyjny uroczystości przybliży obecnym treści tajemnicy dnia jubileuszu i wydarzeń temu towarzyszących. Po prezentacji będzie możliwość zadawania pytań prelegentom (ewentualnych wywiadów) związanych z wydarzeniem. Po zakończonej konferencji przewidziana jest możliwość zejścia do kryp prymasowskich w Bazylice Katedralnej.

Konferencja odbędzie się w dniu 18 marca br. o godz. 12:oo w sali konferencyjnej Kurii Diecezjalnej Łowickiej (wejście przez Księgarnię Diecezjalną). Proszę o potwierdzenie obecności na konferencji do 17 marca do godz. 20:oo na adres e-mail: rzecznik@diecezja.lowicz.pl

ks. Zbigniew B. KIELAN

Rzecznik Prasowy Diecezji Łowickiej