Zaproszenie na jubileusz 250-lecia koronacji Cudownego Obrazu Świętej Rodziny w Miedniewicach

20 KWIETNIA 2017
admin

Drodzy Bracia i Siostry,
Wszyscy miłujący Świętą Rodzinę z Nazaretu,

Jest takie miejsce na mapie wiary naszej diecezji, naznaczone upływem czasu, z bogatą historią i ciągle aktualnym duchowym przesłaniem poszukiwania własnej tożsamości jako Dziecka Bożego. To Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej, zwanej Mazowiecką Panią, w Miedniewicach.

Sława tego miejsca sięga roku 1674, w którym to gospodarz dworski Jakub Trojańczyk kupił niewielki drzeworyt Świętej Rodziny, a następnie umieścił go na drewnianym słupie wspierającym dach stodoły. W niedługim czasie nad tym miejscem pojawił się niezwykły blask. Ludzie, sądząc że to pożar, śpieszyli z pomocą. Potem gromadzili się na modlitwie, powierzając się opiece Świętej Rodziny oraz doświadczając pocieszenia i uzdrowienia. Takie są początki miedniewickiego sanktuarium, w historię którego złotą czcionką wpisuje się dzień 7 czerwca 1767 roku, kiedy w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, późniejszy biskup warmiński Ignacy Krasicki koronował słynący cudami wizerunek.

W tym roku przypada 250. rocznica nałożenia koron na obraz Świętej Rodziny. W związku z tym zapraszam Was, Moi Drodzy Diecezjanie, do nawiedzenia sanktuarium i udziału w obchodach jubileuszowych, podczas których będę sprawował uroczystą Eucharystię w niedzielę 4 czerwca 2017 roku o godz. 12:00.

Bądźmy we wspólnocie Kościoła łowickiego w tych dniach razem z Matką Bożą Świętorodzinną w Miedniewicach. W oczekiwaniu na spotkanie z serca Wam błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Andrzej Franciszek Dziuba

Podobne