Zaproszenie na IX Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca

Czcigodni Kapłani,
Drogie Siostry Zakonne,
Drodzy Siostry i Bracia,

…Pielgrzymka odbędzie się 12 października br. Sanktuarium w Domaniewicach to szczególne miejsce w którym co roku gromadzimy się, aby uczestniczyć we Mszy świętej, pielgrzymować z modlitwą różańcową na ustach i w swoich sercach, spotkać się przy obrazie Matki Bożej. Wraz z Nią pragniemy rozpocząć przygotowania do 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Pragniemy dziękować za nasz Chrzest i z całym Kościołem w Polsce, który już niedługo rozpocznie nowy rok pracy duszpasterskiej wołać: „Wierzę w Syna Bożego”. Pragniemy już dziś zaprosić Matkę Bożą, aby nawiedziła nas w Obrazie Jasnogórskim w latach 2016-2017, aby wraz z Nią dziękować za 25 lat istnienia Diecezji Łowickiej. Pragniemy również stanąć przy Niej z naszymi intencjami w których polecamy rodziny, parafie, wspólnoty zakonne, Ojczyznę i nas samych. Będziemy modlić się z wiarą, pamiętając, że „kto wierzy, nie jest nigdy sam” (Lumen fidei 60). Mam nadzieję, że doświadczymy tego w Domaniewicach będąc z naszą Matką i we wspólnocie tych, których gromadzi jedna wiara i jedna miłość. Moim wielkim pragnieniem jest spotkać się ze wszystkimi, którzy codziennie modlą się Różańcem. Chcę za waszą wytrwałość i wierność w modlitwie podziękować i zachęcić, abyście nie ustawali w tej pokornej, cichej i wypełnionej wiarą posłudze.

Z serca zapraszam na spotkanie w domu Matki naszej wiary i błogosławię Wszystkim, którzy przez wspólne pielgrzymowanie pragną swoją wiarę umocnić.

(z Zaproszenia podpisanego przez Biskupa Ordynariusza)

Program pielgrzymki:
10:30 Msza święta w kościele św. Bartłomieja pod przewodnictwem J.E. Bp. Andrzeja F. Dziuby, Biskupa Łowickiego; homilia: J.E. Bp Józef Zawitkowski
11:30 Przejście do Sanktuarium Matki Bożej (w trakcie modlitwa różańcowa)
12:00 Anioł Pański
12:15 Konferencja