Zaproszenie na III Diecezjalny Dzień Kobiet

18 LUTEGO 2016

Zachęceni ciepłymi relacjami pań, postanowiliśmy i w tym roku w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem” zaprosić wszystkie niewiasty na III Diecezjalny Dzień Kobiet, który odbędzie się 5 marca w Skierniewicach. Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: „Jestem Kobietą – Lubię to! – Zaczerpnij ze Źródła”.

W tym roku podczas wykładów, świadectw i pracy w grupach chcemy wspólnie podjąć refleksję nad źródłem naszego życia, zdolnością kochania i bycia darem. Tak, jak mówił w „Tryptyku rzymskim” Jana Paweł II: „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być”. My już wiemy, że naszym źródłem jest Bóg. Z Niego chcemy czerpać dla nas i dla wszystkich, których kochamy. Podczas wykładu ks. Marka Dziewieckiego usłyszymy, w jaki sposób kobieta realizuje się przez służbę i działanie. Co daje jej siłę, co ją umacnia i co uszczęśliwia.

9.00–9.30 – przybywanie uczestniczek do Centrum Konferencyjno-Rozrywkowego „Maraton”, ul. Sobieskiego 20, Skierniewice

9.30–10.45 – powitanie uczestniczek i wykład ks. Marka Dziewieckiego

10.45–11.45 – świadectwa

11.45–12.30 – przerwa na kawę i ciasta

12.30–13. 00 – koncert – schola „NieBo TAK”

13.00–14.00 – warsztat „Otwarta przestrzeń” (praca w małych grupach) – List kobiet diecezji łowickiej do świata

14.00–14.30 – rozdanie prezentów, kwiatów, zachęta do przygotowania niespodzianki dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży

15.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby i nabożeństwo dziękczynne w kościele św. Jakuba w Skierniewicach

Więcej informacji na stronie internetowej łowickiej edycji „Gościa Niedzielnego”.

Poniżej w Pliku Oficjalne zaproszenie