Zaproszenie na Dzień Życia Konsekrowanego do Łowicza

1 LUTEGO 2019
ks. Łukasz Antczak

Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba zaprasza wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy w katedrze łowickiej w dniu 2 lutego br.

Liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone tego dnia jest również Dniem Życia Konsekrowanego. Dlatego też wszystkie osoby życia konsekrowanego: zakonnice i zakonnicy, wdowy, dziewice oraz pustelnik są zaproszeni do wspólnej modlitwy w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza.

W tym dniu także zbierane są ofiary do puszek na funkcjonowanie zakonów klauzurowych mieszczących się na terenie naszej diecezji.

Program spotkania w Łowiczu:

11.45 – Spotkanie przy pomniku św. Jana Pawła II – modlitwa, poświęcenie świec i procesjonalne przejście z zapalonymi świecami do Katedry.

12.00 – Msza św. koncelebrowana, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Andrzej F. Dziuba, Biskup Łowicki. Po homilii odnowienie profesji zakonnej.

Po zakończeniu Eucharystii zapraszamy wszystkie Osoby Konsekrowane do Domu Biskupiego na wspólną agapę.