Zaproszenie na 10 rocznicę konsekracji Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja F. Dziuby

7 MAJA 2014

Dnia 22 maja br. przypada 10 rocznica Święceń Biskupich, naszego Ordynariusza Biskupa Łowickiego, Andrzeja Franciszka Dziuby. Dnia 22 maja 2004 r. w Bazylice Katedralnej w Łowiczu z rąk śp. Jego Eminencji Kardynała Józefa Glempa Prymasa Polski, a także poprzez posługę arcybiskupa gnieźnieńskiego Henryka Muszyńskiego i biskupa Alojzego Orszulika, pierwszego biskupa Łowickiego, nasz Jubilat przyjął sakrę biskupią.

Każdy Jubileusz jest okazją do wdzięczności Bogu za jego dar i błogosławieństwo w minionym czasie, jest jednocześnie dobrą okazją do modlitwy o światło Ducha Świętego i moc Boga na dalszą drogę kroczenia za Panem i wypełniania Jego świętej woli.

Zwracam się do kapłanów, sióstr zakonnych i do wszystkich wiernych diecezji Łowickiej o modlitwę w intencji naszego Jubilata szczególnie w dniu rocznicy Jego święceń biskupich, w czwartek 22 maja. Proszę o modlitwę podczas Mszy świętych, nabożeństw majowych a także podczas modlitw domowych: indywidualnych i rodzinnych.

Tego dnia w Bazylice Katedralnej w Łowiczu godz.. 18.00, Biskup Andrzej Franciszek Dziuba odprawi dziękczynno – błagalną Mszę świętą, na którą serdecznie zaprasza kapłanów, siostry zakonne oraz umiłowanych diecezjan. Jeśli to tylko możliwe bądźmy blisko naszego Biskupa w tym ważnym dla Niego dniu.

WIKARIUSZ GENERALNY
Ks. Prał. Wiesław Wronka