Zaproszenie Biskupa Łowickiego na III Pielgrzymkę Samorządowców Diecezji Łowickiej

26 KWIETNIA 2013

Zaproszenie Biskupa Łowickiego na III Pielgrzymkę
Samorządowców
Diecezji Łowickiej do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu
na 19 maja 2013 r.

Szanowni Przedstawiciele
Władz Państwowych, Wojewódzkich, Powiatowych, Miejskich, Gminnych!
Bracia i Siostry,

Z wielką radością zapraszam Was wszystkich na Diecezjalną Pielgrzymkę Samorządów w dniu 19 maja 2013 r. do Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej koło Kutna. Msza Święta z udziałem przedstawicieli Kościoła oraz Przedstawicieli Samorządów rozpocznie się o godzinie 12:00.

Nasza pielgrzymka odbywa się w Roku Wiary. Nasza wiara musi kształtować życie społeczne i przekładać się na nasze postawy. Właśnie o taką silną i wiarę i odpowiedzialność za nasze Małe Ojczyzny będziemy modlić się w tym wyjątkowym miejscu. To w Głogowcu, w tym historycznym miejscu gdzie w przeszłości odbywały się spotkania modlitewne i patriotyczne, chcemy zawierzać Matce Bożej nasze życie i naszą służbę.

Dzisiaj potrzebna nam jest silna i żywa wiara. Może niekiedy jest ona narażona na różne kryzysy, i przez różne wydarzenia została poddana wielu próbom i trudnościom. Jednak bardzo gorąco zachęcam Was Bracia i Siostry do wytrwania w tej wierze. Jako jeden ze znaków tej wiary niech będzie nasza liczna obecność w Głogowcu. Nie ma kultu Maryi bez obecności jej dzieci. Zwracam się z prośbą do wszystkich księży, aby według stosownych możliwości pomogli wszystkim w przybyciu do Głogowca. Wyruszcie wspólnie do Maryi, która jest w stanie wyprosić wiele łask także w Waszej pracy samorządowej. Proszę Matkę Bożą z Głogowieckiego Sanktuarium o łaskę głębokiej wiary dla nas wszystkich. Niech Maryja pomoże nam zjednoczyć się w Sanktuarium w Głogowcu.

W oczekiwaniu na spotkanie z serca wszystkim błogosławię

ks. bp Andrzej F. Dziuba

Program Pielgrzymki

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Józefa Zawitkowskiego.
13.15 – Koncert Kwartetu Puzonowego z Łodzi.
13.45 – Wspólny posiłek
15.00 – Zakończenie Pielgrzymki