Zaproszenie Biskupa Łowickiego na 13. rocznicę pielgrzymki Ojca Świętego do Łowicza

22 MAJA 2012
admin
Łowicz, dnia 10 maja 2012 roku


L.dz.  982/2012

Zaproszenie Biskupa Łowickiego w 13 Rocznicę Pielgrzymki 
Ojca Świętego Jana Pawła II do Diecezji Łowickiej

Czcigodni Bracia Kapłani,
Drogie Siostry Zakonne,
Drodzy Siostry i Bracia,

Przed trzynastu laty nasza Diecezja przeżywała  szczególne wydarzenie jakim była wizyta pasterska papieża Jana Pawła II. Msza święta pod przewodnictwem Papieża zgromadziła pragnących umocnienia wiary przez Następcę św. Piotra.  Wspomnienie tego dnia jest co roku szczególna okazją dziękczynienia Bogu za dar posługi Papieża – Polaka. 
Minął już rok od beatyfikacji Jana Pawła II. Wyniesiony na ołtarze jest dla nas wzorem życia oddanego Bogu, ale też jak ufamy, szczególnym orędownikiem w naszych sprawach. Dlatego chcemy zgromadzić się w Łowiczu na wspólnej modlitwie w XIII Rocznicę Pielgrzymki Papieskiej. W tym roku 14 czerwca przypada zakończenie tradycyjnie obchodzonej Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. W Łowiczu tego dnia oddajemy cześć Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w procesji eucharystycznej. Serdecznie zapraszam Was Wszystkich do wzięcia udziału w tym wielkim święcie dziękczynienia w czwartek 14 czerwca br. o godzinie 18:00. Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się od Mszy świętej w kościele Sióstr Bernardynek, skąd przejdziemy procesyjnie ulicami stolicy naszej Diecezji. 
Niech nasza obecność tego dnia w Łowiczu będzie znakiem pamięci o Papieżu, który był pośród nas i dziękczynienia za całą jego posługę.
+ Andrzej F. Dziuba

ZARZĄDZENIE:
Zaproszenie Księdza Biskupa Ordynariusza należy przekazać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 3 i 10 czerwca 2012 r. na wszystkich Mszach Świętych. Proboszczowie zatroszczą się, aby wierni mogli skorzystać z zaproszenia i dotrzeć na powyższą uroczystość.
     WIKARIUSZ BISKUPI
           Ks. prał. Wiesław Wronka

Podobne