Zakończenie starego roku w Bazylice Katedralnej

2 STYCZNIA 2019
Janusz Szwarocki

W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. i nabożeństwu na zakończenie 2018 roku.

Eucharystię koncelebrowali bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Kwatek oraz ks. Bogdan Skóra, rezydent parafii i kapelan Zakładu Karnego w Łowiczu i ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupa łowickiego.

– Wydaje się, że nie tak dawno w imię Boga Trójjedynego rozpoczęliśmy rok, który dzisiaj pragniemy z Bogiem Trójjedynym zakończyć – mówił na początku Mszy św. bp Dziuba.

Homilię wygłosił ks. Kwatek. – Bóg daje nam wszystkim czas, ale jednocześnie – chociaż ten czas płynie dla wszystkich jednakowo – każdy z nas według swojego powołania i doświadczeń życiowych ma przede wszystkim wzrastać w mądrości. Dążyć do nieskalaności życia, aby się okazało, żeśmy naprawdę dojrzeli do miary człowieka, której pragnie od nas Bóg na wzór Jezusa Chrystusa – mówił ks. Kwatek.

Na zakończenie Mszy św., przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem, bp Dziuba, a za nim wszyscy zebrani w świątyni, dziękowali Bogu za miniony rok, błagali o wybaczenie za popełnione w tym czasie zło i prosili o błogosławieństwo na 2019 rok. Odśpiewano hymn „Te Deum”.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl

Podobne