Zakończenie oktawy Bożego Ciała

7 CZERWCA 2024
Krzysztof Zwoliński

W całej diecezji wierni uczestniczyli w uroczystym zakończeniu oktawy Bożego Ciała. W niemal wszystkich parafiach przynieśli wianki do poświęcenia, a w nielicznych podtrzymali tradycję usypywania kwietnych dywanów w świątyniach. Procesje ponownie zgromadziły licznych czcicieli Ciała i Krwi Pańskiej.

Zgodnie z tradycją, na zakończenie oktawy Bożego Ciała w parafiach odbyły się uroczyste Msze św. i procesje wokół kościoła. Wierni ponownie licznie wzięli udział w nabożeństwie i zaangażowali się w niesienie chorągwi, feretronów, sypanie kwiatów, niesienie poduszek i śpiew na chwałę Pana.

W parafii oo. pasjonistów w Rawie spotkali się księża i wierni z rawskich parafii, by razem przeżywać zakończenie oktawy. Mszy św. przewodniczył bp Wojciech Osial, który w homilii przypomniał o istocie tej uroczystości.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”


W Łowiczu tradycyjnie Oktawę Bożego Ciała zakończyła uroczysta Msza Święta w kościele Sióstr Bernardynek oraz procesja, w której uczestniczyli wierni z łowickich parafii. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewniła Orkiestra Dęta z Góry Św. Małgorzaty, zaś przy ołtarzach śpiewał Zespół Śpiewaczy Bednary. Nie zabrakło również kolorowych strojów ludowych.

Więcej o wydarzeniu na stronie: radiovictoria.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji Radia Victoria

Podobne