Za nami XII Tydzień Wychowania

21 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Hasłem tegorocznego wydarzenia, trwającego od 11 do 17 września, były słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. W wielu szkołach katecheci, nauczyciele i uczniowie zastanawiali się, jak rozumieć to Jezusowe wyznanie.

Jak wyjaśnia bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, Tydzień Wychowania jest inicjatywą, która ma pokazać wartość, potrzebę wychowania.

W Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach, zgodnie z tradycją, program duchowy realizowano przez cały tydzień. Podobnie jak w latach ubiegłych, placówka wyszła z inicjatywą wspólnej modlitwy do okolicznych szkół. W poniedziałek 12 września w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa została odprawiona Msza św. dla uczniów, nauczycieli i rodziców dzieci ze szkół podstawowych.

We wtorek na wspólną Eucharystię zaproszeni zostali uczniowie klas VII i VIII oraz licealiści z nauczycielami, wychowawcami, katechetami i dyrektorami. Na Eucharystię przybyli uczniowie wraz z dyrekcją ZS nr 3 im. Wisławy Szymborskiej. Eucharystię koncelebrował ks. Rafał Babicki. W pozostałe dni starsza młodzież codziennie uczestniczyła w auli w spotkaniach ze słowem Bożym.

W czwartek klasy II liceum uczestniczyły w Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Ponieważ Tydzień Wychowania zbiegł się w diecezji łowickiej z peregrynacją relikwii bł. Carla Acutisa, w piątek do placówki przybyła włoska młodzież wraz z opiekunami, by przybliżyć uczniom sylwetkę młodego błogosławionego.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl