Żyrardów. Wieczór uwielbienia

22 MARCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie odbył się wieczór uwielbienia przygotowany przez zespół Artystycznie Szerzący Miłosierdzie. Wielkopostna propozycja kapłanów i młodych muzyków poruszyła serca wiernych i stała się przestrzenią do spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

W piątkowy wieczór wiernych, przyjaciół i gości parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie w nastrój refleksji, zatrzymania i obecności pod krzyżem wprowadził zespół Artystycznie Szerzący Miłosierdzie – młodzi ludzie, którzy talentami, grą, śpiewem chcą uwielbiać Boga i pomóc pieśnią w modlitwie tym, którym być może często brakuje słów podczas spotkania z Jezusem.

Tym razem zespół pod opieką kapłanów ks. Tomasza Stępniaka, wikariusza parafii, i ks. Rafała Woronowskiego przygotował program, w którym rozważano „7 słów zranionego Boga”. 7 słów – zdań, które Chrystus wypowiedział z krzyża przed śmiercią, nazywanych testamentem Jezusa, poruszyły serca wiernych. Dobrane do tego pieśni uwielbienia, a także wypełniona światłami w kolorach miłosierdzia świątynia, nastrajały do głębszego przeżywania spotkania z Jezusem pod krzyżem.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.