Żyrardów. Roraty ze śniadaniem

11 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

W parafii Świętych Cyryla i Metodego w Żyrardowie poranne Eucharystie zwieńczone są wspólnym śniadaniem. Pomysł spodobał się wiernym, którzy codziennie nabierają sił duchowych i fizycznych.

Pomysłodawcą śniadań po Roratach jest ks. Sławomir Piotrowski SDB, wikariusz parafii, który wraz z kapłanami i parafianami przygotowuje posiłek. – W mojej poprzedniej parafii w Łodzi prowadziłem duszpasterstwo akademickie. Zaczynaliśmy skromnie, od jakiegoś ciastka, kawy, a potem przerodziło się to w śniadania. Studenci zawsze chętnie przychodzili na te nasze poranne spotkania – mówi ks. Sławek.

Na stołach niczego nie brakuje. Od niemalże ciepłych bułek po ciasto na deser. O wszystko dbają parafianie, którzy składają się na posiłek, a codziennie kilka osób przychodzi już o 6.00, by naszykować stół dla braci i sióstr. To umacnia poczucie wspólnoty.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.