Żyrardów. Koncert zespołu Mazowsze

12 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Świątynia Matki Bożej Pocieszenia wypełniła się dźwiękami najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W ten sposób rozpoczął się kolejny rok pełen wydarzeń kulturowych, duchowych i muzycznych w żyrardowskiej farze. Po raz kolejny współpraca Urzędu Miasta, na czele z prezydentem Żyrardowa Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim, i parafii Matki Bożej Pocieszenia z jej proboszczem ks. Adamem Bednarczykiem zaowocowała niezwykłym koncertem, który zgromadził setki, jeśli nie ponad tysiąc wiernych z Żyrardowa i okolic.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności byli także ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, kapłani z okolicznych parafii, przedstawiciele samorządów, szkół, ośrodków kultury.

Wspólnym śpiewem kolędy „Bóg się rodzi” soliści, chór i orkiestra zespołu Mazowsze oraz publiczność podziękowali sobie za wspólnie spędzony czas.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.