Żyrardów. Droga krzyżowa ulicami miasta

11 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Cztery parafie: Matki Bożej Pocieszenia, Wniebowstąpienia Pańskiego, św. Cyryla i Metodego oraz św. Karola Boromeusza, Stowarzyszenie Fabryka Feniksa i wierni zaangażowani w życie parafii wspólnie zorganizowali Drogę Krzyżową ulicami Żyrardowa. Przez 3,5 km wierni publicznie wyznawali wiarę i rozważali Mękę Pańską.

W tym roku w niesienie krzyża zaangażowali się: dzieci i młodzież, ojcowie, matki, róże różańcowe, studenci, ochrona zdrowia, Domowy Kościół i oaza, osoby w żałobie, nauczyciele, seniorzy, odnowa w Duchu Świętym, samorządowcy, kapłani i siostry zakonne oraz osoby, które czuły taką potrzebę serca.

W trakcie drogi wiernym towarzyszyli muzycy, którzy ze specjalnie przygotowanego samochodu śpiewali pieśni pasyjne.

Wędrówka zakończyła się w kościele Matki Bożej Pocieszenia, gdzie wierni przyjęli Komunię Świętą i zaśpiewali Apel Jasnogórski.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl