Żyrardów. Adoracja Jezusa w monstrancji z Medjugorie

21 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Przez trzy dni w parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie wierni adorowali Jezusa w monstrancji, która na co dzień znajduje się w Medjugorie. W czwartkowy wieczór parafianie i goście wysłuchali także świadectwa Mariusza Drapikowskiego, autora i wykonawcy m.in. tej monstrancji, a także bursztynowej sukienki Matki Bożej Jasnogórskiej.

Peregrynacja monstrancji w żyrardowskiej parafii trwała od 15 do 17 czerwca.

Monstrancja peregrynuje po różnych parafiach na całym świecie. W każdym miejscu, w którym się znajduje wierni zanoszą prośby o pokój na świecie.

W czwartek wieczorem wierni mieli okazję wysłuchać świadectwa Mariusza Drapikowskiego, bursztynnika, twórcy monstrancji z Medjugorie, ale także tej znajdującej się w Niepokalanowie, w kaplicy wieczystej adoracji tworzącej jedną z gwiazd Korony Królowej Pokoju, „Gwiazdy Kazachstanu”, bursztynowego ołtarza w kościele św. Brygidy w Gdańsku.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie lowicz.gosc.pl