„ŻOŁNIERSKIE KOLĘDOWANIE”

9 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

Wieczorny koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zgromadził wielką rzeszę mieszkańców Rawy oraz gości z innych miast. „Duży kościół” okazał się wręcz za małym aby pomieścić wszystkich tym bardziej, że ze względu na prowadzone prace cześć świątyni jest zajęta przez rusztowania.

Niech komentarzem do występu będą tylko słowa podziękowania ze strony parafii dla Zespołu wraz z solistami, chórem i orkiestrą dla p. Burmistrza Dariusza Misztala za zaproszenie artystów oraz dla wspaniałej publiczności i mediów, które natychmiast upowszechniły relacje z koncertu i jego wspaniałą atmosferę.

Słowa powitania ze strony organizatorów można wysłuchać (dzięki portalowi Rawa News) na stronie: www.facebook.com/NewsRawa/videos/1937385879623786.
Mediom również dziękujemy za możliwość skorzystania z ich materiałów i zapraszamy na ich strony, aby zobaczyć jeszcze więcej info:
www.facebook.com/NewsRawa/…
www.facebook.com/erawapl/…
www.facebook.com/GlosRawy
www.facebook.com/UMRawaMazowiecka

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, który wystąpił dzisiaj z koncertem „Żołnierskie kolędowanie” posiada długoletnią tradycję, a jego głównym nurtem działalności artystycznej jest udział w państwowych, wojskowych i kościelnych uroczystościach związanych z historycznymi i patriotycznymi rocznicami. W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa (dęta).

RZAWP cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wszystkie występy Zespołu są zawsze gorąco oklaskiwane przez publiczność i chwalone przez krytyków muzycznych za wykonanie i maestrię.
RZAWP posiada na swoim koncie szereg nagrań dla Telewizji Polskiej, polskich firm płytowych oraz na potrzeby filmu. Ukazało się 50 płyt CD z nagraniami polskich pieśni patriotycznych i religijnych m.in. „Hymny i pieśni polskie”, „Pieśni staropolskie i rycerskie”, „Żołnierskie kolędowanie”, „Solidarni”, „Biel z czerwienią”, „Jak białe orły”.

tekst i zdjęcia Ks. Bogumił Karp