Zmarł Mały Brata Jezusa – Moris Maurin

21 MAJA 2018
ks. Łukasz Antczak

Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Skierniewicach przekazał smutną wiadomość odnośnie Małego Brata Karola de Foucauld – Morisa. Kiedyś głosił rekolekcje w naszym Wyższym Seminarium Duchownym.

Mały Brat Jezusa Moris Maurin urodzony się w 1928 roku w Paryżu wstąpił do Małych Braci Jezusa w 1953 r.Swoje pierwsze śluby złożył w 1955 r. a święcenia prezbiteratu otrzymał w roku 1973. Po złożeniu pierwszych ślubów pracował kilka lat jako pielęgniarz w Maroku, a po ślubach wieczystych w 1961 roku i ukończeniu studiów teologicznych, był jednym z odpowiedzialnych za studia dla braci studentów. Przez kilka lat był jednym z asystentów Odpowiedzialnego generalnego MBJ z przeznaczeniem na wspólnoty braci w krajach Afryki.Do Polski Moris przyjechał po raz pierwszy w roku 1978, i corocznie przyjeżdżał do braci na krótkie pobyty aż do 1990 roku, wtedy zamieszkał już na stałe w Polsce u braci w Truskawiu na terenie parafii w Izabelinie (bracia zamieszkali tam w 1983 roku).
W latach 1994 – 2004 mieszkał we wspólnocie w Warszawie Pradze przy ul. Brzeskiej. W tym czasie otrzymał obywatelstwo polskie i ponownie zamieszkał w Truskawiu, na Sorach gdzie zajmował się domem, dbał o formację braci, przyjmował gości, pisał książki związane z duchowością Karola de Foucauld, głosił rekolekcje w wielu miejscach w Polsce. Pisał też ikony, są one w kaplicach braci nie tylko w Polsce.

Ostatnie lata jego życia były dla niego trudnym czasem zmagania się z chorobą. Rano, 15 maja 2018 r. odszedł do Pana, do Którego, jako Mały Brat Jezusa, całym ziemskim życiem szedł.
Uroczystości pogrzebowe, pod przewodnictwem Ks. Bp. Michała Janochy, odbędą się w naszej parafii w Izabelinie 23 maja o godz. 13.00.