Zaproszenie na warsztaty wokalne HARMONIA

12 STYCZNIA 2018
ks. Łukasz Antczak

Warsztaty HARMONIA są cykliczną imprezą realizowaną od lutego 2005. Celem trzydniowych Warsztatów jest rozwijanie talentów wokalnych młodych ludzi, głównie z terenu diecezji łowickiej. W ciągu kilkunastu godzin prób, prowadzonych przez Pawła Wojciechowskiego – kierownika muzycznego Zespołu Czwartego i pomysłodawcę HARMONII, uczestnicy przygotują się do wykonania na żywo podczas galowego koncertu finałowego kilkunastu utworów, zaaranżowanych nowocześnie na wielogłosowy chór z zespołem muzycznym i solistami.

– Warsztaty dostępne są dla wszystkich chętnych. Nie prowadzimy przesłuchań wstępnych, nie jest także wymagane wcześniejsze doświadczenie śpiewania w chórze. – twierdzi Aneta Wojciechowska z Fundacji Ignacego Krasickiego – Dzięki tej otwartej formule, w ciągu minionych 11 edycji w naszej inicjatywie wzięło udział blisko 1.000 uczestników z całej Polski. Wśród nich są młodzi ludzie – uczniowie i studenci, ale chętnie włączają się także osoby dorosłe, które lubią śpiewać. Podczas najbliższego Koncertu Finałowego HARMONII, do chóru dołączą także bardzo energiczne dzieciaki z Chrześcijańskiej Akademii Śpiewu. Mamy więc nadzieję na wiele niesamowitych wrażeń!

Jedenaście dotychczasowych edycji Warsztatów HARMONIA to także ponad 50 muzyków, 28 uznanych solistów z Polski, Słowacji, Belgii i Kanady. Poprzednia HARMONIA odbyła się w Skierniewicach w kwietniu 2016, jako jedna ze stacji w drodze do Światowych Dni Młodzieży.

 

Dodatkowe informacje:
■ Aby zapisać się na Warsztaty należy przesłać e-mail na adres: harmonia@gospel.com.pl
■ Próby Warsztatów będą się odbywać w skierniewickim Centrum Kultury i Sztuki w Sali Strakacza
■ Wstęp na koncert finałowy w Kinoteatrze POLONEZ jest bezpłatny
■ Zdjęcia i filmy z poprzednich edycji HARMONII dostępne są u organizatora oraz na profilu Zespołu Czwartego: https://www.facebook.com/zespol.czwarty
■ Kontakt z mediami i wszelkie informacje o wydarzeniu: Aneta Wojciechowska, tel. 505 014 915, e-mail: fundacja@fundacjakrasicki.pl lub harmonia@gospel.com.pl