Zaproszenie na Misterium Męki Pańskiej

12 KWIETNIA 2019
Janusz Szwarocki

Zabrzeźniańskie Stowarzyszenie św. Jana Bosko w Niedzielę Palmową zaprezentuje Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie odbędzie się w kościele św. Maksymiliana w Głownie.

Od kilku lat w czasie Wielkiego Postu prawie 60 osób wciela się w role arcykapłanów, apostołów, żołnierzy, tłumu, który wydał na śmierć Jezusa. Aktorami są ojcowie, matki, rodzeństwo – całe rodziny i przyjaciele.

W tym roku spektakl zagrano już dwukrotnie. Nawet poza głowieńską parafią, bo aż w Zakopanem. Górale nie kryli wzruszenia po obejrzeniu misterium, które przygotowane jest na bardzo wysokim poziomie. Mimo że aktorzy nie są profesjonalistami, ich zaangażowanie sprawia, że odgrywane przez nich role przenoszą widza w inny czas i miejsce, a samo przedstawienie staje się formą modlitwy.

– Nie żałuję ani minuty spędzonej na tym widowisku. Zdecydowanie mocniej poczułam Wielki Post. Często wydaje się nam, że znamy tę historię bardzo dobrze, ale zobaczyć ją na własne oczy… to zmienia myślenie. Każda scena była modlitwą i przypomnieniem, że Jezus zrobił to wszystko dla mnie – mówi Jolanta Bereza, mieszkanka okolic Głowna.

Aktorzy zagrają Misterium Męki Pańskiej w niedzielę 14 kwietnia o 18.30w kościele św. Maksymilianaw Głownie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.