Zaproszenie na koncert muzyki cerkiewnej

9 SIERPNIA 2021
ks. Łukasz Antczak

W niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w to maryjne święto zapraszamy na niezwykły koncert. Po raz pierwszy w naszej świątyni oraz w Rawie Maz. odbędzie się –  Koncert muzyki cerkiewnej. W naszym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP wystąpi o 19:00 Kameralny Chór Męski Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

W przepięknie odnowionej świątyni, dzięki także środkom z programu RPO Województwa Łódzkiego zabrzmią melodie zaczerpnięte z tradycji chrześcijańskiego Wschodu.
Wydarzenie jest organizowane w ramach Rawskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

Kameralny Chór Męski ChAT w Warszawie  istnieje od czasu powołania w 1954 roku tej ekumenicznej Uczelni. Głównym zadaniem zespołu jest oprawa muzyczna wydarzeń związanych z życiem Uczelni. Chór wielokrotnie koncertował zarówno w kraju, jak za granicą m. in. w Finlandii, w Niemczech, na Ukrainie. Od 1990 roku chórem dyryguje pracownik sekcji prawosławnej teologii praktycznej prof. dr hab. Włodzimierz Wołosiuk. Z zespołem współpracują znakomici soliści – m. in.: Z zespołem współpracują soliści: Łukasz Hajduczenia, Jan Kierdelewicz, Bogdan Kuźmiuk, Adam Tomaszewski, Krzysztof Bobrzecki i Jakub Grabowski.

ks. Bogumił Karp