Zakończenie jubileuszu i roku odpustowego w parafii św. Stanisława w Skierniewicach

1 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W pierwszą niedzielę Adwentu w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach, bp Andrzej F. Dziuba uroczyście zakończył obchody jubileuszu 300-lecia świątyni i rok odpustowy.

Przez rok parafia na czele z proboszczem ks. Grzegorzem Gołąbem, kapłanami posługującymi w niej i wspólnotami, które prężnie działają planowała szereg działań, by uczcić 300 – lecie świątyni i „obudzić olbrzyma”. Pod tym hasłem, zachęcającym do rozbudzenia w sobie wiary, pragnienia życia Ewangelią na co dzień i czerpania z historii, doświadczeń i nauki przodków, którzy zostawili swój ślad w kościele, każdego miesiąca miały odbywać się poszczególne wydarzenia.

W niedzielę, 29 listopada jubileusz dobiegł końca. Uroczystą Mszą św. rok odpustowy i obchody zakończył bp Andrzej F. Dziuba.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.