Z księdzem w Górach Świętokrzyskich

9 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

Od 30 kwietnia do 3 maja w Górach Świętokrzyskich odpoczywała 29-osobowa grupa dzieci z parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia z Żyrardowa.

Ekipę stanowili ministranci, schola dziecięca i bielanki. Opiekę nad młodymi parafianami sprawował ks. Łukasz Cukiert, wspierany przez Paulinę i Adriana Melonów współprowadzących scholę dziecięcą. Miejscem odpoczynku dla dzieci stało się Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach.

O nudzie nawet przez chwilę nie było mowy. – Pierwszego dnia byliśmy w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie, a także w sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie znajdują się relikwie drzewa Krzyża– opowiada ks. Łukasz Cukiert.

Co warto podkreślić, w programie każdego dnia  był czas na Mszę św., nabożeństwo majowe, modlitwę.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Urszula Chocyk

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl