Z Jezusem i pierwszą czcicielką Jego Krwi

28 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 27 czerwca w Miasteczku Krwi Chrystusa odbył się odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpoczęła go uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Z hierarchą modlili się także m.in.: ks. Bogumił Karp, dziekan rawski i proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, na terenie, której znajduje się miasteczko, ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a także ks. Jarosław Tomaszewski misjonarz z Urugwaju i wierni nie tylko z diecezji, ale także z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Piotrkowa Trybunalskiego, Zielonej Góry.

Zgodnie z tradycją, podczas Eucharystii wierni przyjmowali Komunię św. pod dwiema postaciami.

Bezpośrednio po Mszy św. wierni, kapłani i arcybiskupem z Najświętszym Sakramentem przeszli do kapliczki Niepokalanego Serca Maryi, gdzie odmówiono Litanię Loretańską, zakończoną błogosławieństwem.

Później w godzinie miłosierdzia odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ostatnim punktem programu było nabożeństwo ku czci Krwi Chrystusa zwane „dróżkami”, na zakończenie, którego wierni otrzymali błogosławieństw relikwiami Korony Cierniowej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl