XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

11 LUTEGO 2019
Janusz Szwarocki

W Kutnie zakończyły się XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Zawody wpisały się w obchody 25-lecia Stowarzyszenia Lokalnego SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie.

W zawodach w piłce nożnej halowej wzięły udział drużyny reprezentujące salezjańskie organizacje sportowe z Dobieszczyzny, Ełku, Lubina, Krakowa, Pogrzebienia, Słupska, Suwałk, Szczecina, Wrocławia oraz Woźniakowa pod Kutnem. Stowarzyszenie Lokalne SALOS „Róża Kutno” w Woźniakowie pełniło rolę gospodarzy i wystawiło też drużynę dziewcząt.

Otwarcie igrzysk odbyło się w piątek 8 lutego z udziałem władz Kutna i powiatu kutnowskiego oraz Zbigniewa Dziubińskiego, prezesa Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczpospolitej Polskiej, a także ks. Henryka Chibowskiego SDB, prezesa SL SALOS „Róża Kutno”.

Mecze rozegrano 9 i 10 lutego. Chłopcy rywalizowali w kutnowskich halach w trzech kategoriach wiekowych obejmujących roczniki: 2002-2003, 2004-2005 oraz 2006 i młodsi.

Turniej dziewcząt miał inną specyfikę. Odbył się w jednej kategorii wiekowej (2002-2003) i jedynie gospodynie reprezentowały salezjańską organizację. Ich rywalkami były drużyny dziewczęce klubów piłkarskich z Dmosina, Łęczycy i Płocka. Mecze odbyły się w hali w podkutnowskim Gołębiewku. Zwyciężyły zawodniczki Róży Kutno.

W sobotę wieczorem w kościele parafii św. Michała Archanioła w Woźniakowie, w której posługują salezjanie, sprawowana była Msza św. Wzięli w niej udział uczestnicy igrzysk. W procesji z darami przynieśli piłki i inny sprzęt sportowy. Dary zostaną przekazane do oratorium prowadzonego przez salezjanów w Smarhoniu na Białorusi.

Eucharystii przewodniczył ks. Przemysław Solarski SDB, wikariusz inspektora warszawskiej inspektorii salezjanów. Koncelebrował m.in. ks. Edward Pleń SDB, krajowy duszpasterz sportowców.

W niedzielę po ostatnich meczach odbyła się ceremonia zakończenia igrzysk z wręczeniem dyplomów i pucharów.

W kategorii A (roczniki 2002-2003) I miejsce zajął zespół Salos Szczecin. II i III miejsce przypadły dwóm drużynom Salos Róża Kutno.

W kategorii B (roczniki 2004-2005) zwyciężył także Salos Szczecin. II miejsce zajęła pierwsza drużyna Salos Róża Kutno, a III – Salos Słupsk.

W kategorii C (roczniki 2006 i młodsze) wygrał Salos Słupsk. II miejsce zajął Salos Róża Kutno 2007, a III Salos Róża Kutno 2006.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl