XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

10 LUTEGO 2018
ks. Łukasz Antczak

Salos „Róża” Kutno zdominowała XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu, które w dniach 26 -28.01.2018 roku odbyły się w Suwałkach. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z Kutna wywalczyli wysokie miejsca w swoich kategoriach, jak też puchar „Fair Play” ufundowany przez Zbigniewa Bońka.
W zawodach wystąpiło 350 zawodników z 12 stowarzyszeń z całej Polski. Wszystko w duchu chrześcijańskiego nauczania i salezjańskiej tradycji wychowawczej. Igrzyska mają dwupoziomową strukturę. Najpierw spotkania w trzech kategoriach wiekowych są rozgrywane w inspektoriach, a następnie podczas ogólnopolskich igrzysk młodzieży salezjańskiej. Przez trzy dni najważniejsze było wspólne przebywanie ze sobą, gra sportowa w duchu fair play i wspominanie św. Jana Bosco, wielkiego pedagoga, przyjaciela młodzieży, założyciela zakonu Salezjanów i twórcy systemu prewencyjnego. Każde igrzyska mają swoją kulminację w Kościele. Uroczysta Msza święta została odprawiona w kościele Matki Bożej Miłosierdzia u Salezjanów.
Rozgrywki zostały przeprowadzone w 4 kategoriach : kat. A (rocznik 2001-2002) chłopców i dziewcząt oraz w kat. B (2003-2004) i C (2005 i młodsi) chłopców.
Wyniki:
kat. A dziewcząt
I miejsce – SALOS „RÓŻA KUTNO”
II miejsce – SALOS Łódź Wodna
III miejsce – SALOS Dobieszczyzna

kat. A chłopców
I miejsce – SALOS Żyrardów
II miejsce – SALOS „RÓŻA KUTNO”
III miejsce – SALOS Suwałki

kat. B chłopców
I miejsce SALOS „RÓŻA KUTNO”
II miejsce SALOS „AMICO” Lubin