XX Międzynarodowe Spotkania Muzyczne w Międzyborowie

31 LIPCA 2019
ks. Łukasz Antczak

Już w najbliższą sobotę 3 sierpnia w parafii pw. Przemienienia Pańskiego odbędą się jubileuszowe spotkania muzyczne. Z utworami muzyki klasycznej zaprezentują się artyści m.in. z Argentyny, Francji, a także z Polski.

Od 20 lat na przełomie lipca i sierpnia kościół w Międzyborowie zamienia się w prawdziwą operę. Na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Wydm Międzyborowskich, proboszcza parafii ks. Krzysztofa Krawczyka oraz Andrzeja Szadkowskiego, głównego pomysłodawcy i organizatora, do niewielkiej miejscowości przyjeżdżają artyści z całego świata.

W tym roku koncert odbędzie się 3 sierpnia o godz. 17, a na „scenie” zaprezentują się m.in sopranistka Yolanda Fresedo, akordeonista Roberto de Brasov czy wybitny polski skrzypek Adam Musialski. Po koncercie uczestnicy spotkania zaproszeni są także do obejrzenia wystawy jednego dnia „Jeszcze jedna podróż” autorstwa Romana Pieńkowskiego.

Wydarzenie poprzedzi Msza św. o godz. 16.30. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl